Ekonomická univerzita v Bratislave (EUBA) sa zaradila k šiestim percentám škôl na svete so zameraním na ekonomické študijné programy, ktoré získali akreditáciu AACSB. TASR o tom informoval Miroslav Horňák z oddelenia komunikácie a vzťahov s verejnosťou EUBA.

Medzinárodná úroveň vzdelávania

„Získaním medzinárodnej akreditácie v systéme AACSB sa EUBA zaradila do skupiny univerzít z celého sveta, ktoré v business programoch poskytujú kvalitné a medzinárodne porovnateľné vzdelávanie. Zároveň je to impulz pre celý región strednej a východnej Európy na postupné prispôsobovanie sa medzinárodnej úrovni vo vzdelávaní,“ skonštatoval rektor univerzity Ferdinand Daňo.

EUBA je podľa Horňáka prvou slovenskou a treťou univerzitou v rámci krajín V4, ktorá akreditáciu získala. V oblasti ekonomického vzdelávania ju udelili celkovo 890 inštitúciám z 58 krajín sveta.

Neustále zlepšovanie kvality

Akreditácia AACSB dbá o neustále zlepšovanie kvality na školách a usmerňuje ich v napĺňaní poslania, inováciách a dosahovaní vplyvu.

Školy, ktoré sú akreditované prostredníctvom AACSB, úspešne prešli prísnym akreditačným procesom, ktorý zaručuje, že dané vzdelávacie inštitúcie disponujú potrebnými zdrojmi, majú renomé a sú pripravené vziať na seba záväzok poskytovať študentom prvotriedne ekonomické vzdelávanie zamerané na budúcnosť, priblížil Horňák.

Na snímke zľava minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SAS) a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie k plánu obnovy a reformnej jeseni v Bratislave 4. októbra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

B. Gröhling: Zmeny v novele zákona o VŠ vychádzajú z analýz a štúdií