Obaja vyšetrovatelia v minulosti riešili viacero prípadov súvisiacich s kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom. Väčšinou žiadne pochybenia a trestné činy nevideli. Vyšetrovali aj niekoľko prípadov, kde boli podozrenia na protizákonnú činnosť Kočnerových biznis konkurentov.

Policajné prezídium oficiálne túto informáciu pre TREND.sk nechcelo komentovať, keďže „ide o informácie osobného charakteru, ku ktorým sa nemôžeme oficiálne vyjadrovať“.

„Svojím nadriadeným už avizovali odchod do civilu a od roku 2019 nebudú policajtmi,“ uvádza Denník N, ktorý sa zároveň policajtov pýtal, či si spätne uvedomujú nejaké zlyhanie v súvislosti s preverením aktivít M. Kočnera. No na otázky denníku neodpovedali.

Otvorená kritika sudcu 

Obaja vyšetrovatelia pracovali na NAKA v Banskej Bystrici. Začiatkom tohto roka otvorene ich prácu kritizoval okresný sudca z Bratislave. Po šiestich rokoch vo svojom verdikte oslobodil protivníka M. Kočnera v spore o bytovku Glance House. V rozsudku opakovane poukázal na chyby vo vyšetrovaní.

Prípad dozorovala prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Mária Trstenská. Jej spôsob, ktorým vyčíslila škody, označil sudca za „absurdný“. Prokurátorka sa voči rozsudku odvolala a prípad tak pokračuje na krajskom súde.

Keď sa TREND.sk v minulosti pýtal ÚŠP, či 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa