Na ich žiadosti upozornil Denník N. Podľa hovorkyne ministerstva spravodlivosti Zuzany Drobovej o ich žiadostiach minister Gábor Gál (Most-Híd) ešte nerozhodol.

Na každého z obvinených sudcov s výnimkou Dušana Srogončíka podal Gál návrh na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcu ešte minulý týždeň.

V Srogončíkovom prípade tak neurobil vzhľadom na to, že na pochybenia v súvislosti s prideľovaním spisov neprišli dve ministerské kontroly, z toho jedna ešte za čias exministerky Lucie Žitňanskej.

D. Srogončík podal podľa ministerstva žiadosť o prerušenie výkonu funkcie sudcu, pričom má nárok na starobný dôchodok, zatiaľ čo J. Urbancová urobila to isté s tým rozdielom, že má nárok na predčasný starobný dôchodok.

Obaja sudcovia boli obvinení z korupčných trestných činov v súvislosti s činnosťou neprávoplatne odsúdeného za falšovanie zmeniek Mariana Kočnera.

J. Urbancová sa mala podľa úradu špeciálnej prokuratúry dopustiť trestného činu podplácania v kauze Technopol Servis v prospech protistrany Mariana Kočnera. Vypovedať má o tom niekdajší sudca Okresného súdu Bratislava I Vladimír Sklenka.

Predseda OS Bratislava V Dušan Srogončík je obvinený zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. Predseda petržalského súdu mal zabezpečiť, aby sa niektoré zmenkové spisy dostali k Zuzane Maruniakovej.

Neskôr prisúdila Marianovi Kočnerovi zmenku v hodnote ôsmych miliónov eur. Za falšovanie zmeniek TV Markíza bol M. Kočner neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody spolu s exriaditeľom televízie Pavlom Ruskom.