Dáta bez pátosu zverejnili v sobotu na sociálnej sieti novú mapu Slovenska so 7-dňovou incidenciou na 10-tisíc obyvateľov po okresoch z antigénových testov. Bratislava je tam zobrazená po častiach BAI/II/III/IV/V. Z mapy je zrejmé, že naša metropola je v obkľúčení silno postihnutých okresov, ktoré sú znázornené čiernou farbou. Aj preto Dáta bez pátosu vyzývajú ľudí, aby zostali doma. „Teraz nie je dobrý nápad ísť nikam a nikto. Nemocnice sú plné,“ dodávajú.

Mapa Slovenska so 7-dňovou incidenciou na 10-tisíc obyvateľov po okresoch z ANTIG testov
Zdroj: Facebook Dáta bez pátosu
Mapa Slovenska so 7-dňovou incidenciou na 10-tisíc obyvateľov po okresoch z ANTIG testov

Najhoršia situácia je v okrese Dunajská Streda. „Dunajská Streda bude slovenský Ischgl, talianske Bergamo a brazílsky Manaus. Lebo pri tisícoch testov za včera mať pozitivitu 25% pri prítomnosti UK B1.1.17. mutácie je rizikom ľudí zgrupovať aj pri testovaní,“ uvádzajú Dáta bez pátosu.

Vláda- vyhlásenie
Neprehliadnite

Od pondelka začne platiť COVID automat, negatívny test bude potrebný od 10. 2.

Podľa nich je Nemecko na čísle 8 na 10-tisíc obyvateľov. „Dunajská Streda je na čísle 50 z PCR a 150 z antigénových testov. Asi to treba sčítať a vraj to ANTIG číslo aj násobiť v súčte x1,8. Vyšlo by: 200 až 320. To je 25 - 40 krát viac ako Nemecko.“

Pritom v Nemecku zostávajú školy zatvorené. „Naša vláda rozhodla s platnosťou aj pre Dunajskú Stredu o otvorení škôl od pozajtra. Veríme v zdravý rozum regionálnych hygienikov,“ dodávajú Dáta bez pátosu.