Druhá najväčšia kryptomena po Bitcoine- ethereum - je na rekordnom maxime. Dnes sa jej cena na obchodnej platforme Bitfinex prvýkrát dostala až na 1 623 dolárov, čo je najviac, za koľko sa táto digitálna mena doteraz obchodovala. Na iných burzách digitálnych mien sa kurz môže líšiť.

Podľa agentúry Reuters súvisí záujem o ethereum s tým, že na chicagskej obchodnej burze budúci týždeň začnú obchodovať cenné papiere typu futures, ktoré slúžia k špekuláciám na budúci vývoj jeho ceny.

Ethereum má po Bitcoine najväčší podiel na kryptomenovom trhu. Aktuálne je to zhruba 16 percent, zatiaľ čo podiel Bitcoinu je na 60 percentách.

Bitcoin.
Neprehliadnite

Hodnota digitálnej meny bitcoin klesla už pod 30-tisíc dolárov

Bitcoin zažil začiatkom tohto roka strmý nárast a vyšplhal sa až na maximum 42-tisíc dolárov. Neskôr ale jeho kurz oslabil, zatiaľ čo mene Ethereum sa ďalej veľmi darilo. Od začiatku roka posilnila o 120 percent, zatiaľ čo Bitcoin len o 30 percent.

Záujem o kryptomeny rastie u veľkých inštitucionálnych investorov. Celková hodnota trhu s kryptomenami začiatkom januára prvýkrát prekročila hranicu jedného bilióna dolárov.