Ďalší ľudia boli zranení a počet mŕtvych sa podľa úradov môže ešte zvýšiť. Všetci účastníci nehody boli podľa ministerstva vnútra zrejme Francúzi.

Podľa rozhlasovej stanice Europe1 prišlo o život 40 dôchodcov, ktorí išli z neďalekej obce na jednodenný výlet k pobrežiu, a vodič autobusu. Z neho sa zachránilo len osem ľudí, z ktorých päť utrpelo zranenia. Zomrel tiež vodič kamiónu, ktorý viezol drevo.

Počet mŕtvych sa môže zvýšiť, pretože zranenia štyroch osôb sú závažné, povedal hovorca ministerstva vnútra Pierre-Henry Brandet. Spresnil, že dve osoby sú veľmi popálené a ďalšie dve utrpeli ťažké poranenia hlavy.

Na miesto nešťastia prišli početné záchranárske sily vrátane 70 hasičov. Príčina tragickej nehody sa ešte len zisťuje. Podľa prvých poznatkov narazil autobus do kamiónu pri výjazde zo zákruty, ktorú miestne úrady a obyvatelia roky označujú za nebezpečnú.

Niektorí cestujúci autobusu podľa úradov zhoreli. „Videla som stúpať dym. Nehoda sa stala v nebezpečnej zákrute zvanej 'Líščia studnička',“ povedala médiám miestna obyvateľka Yvette Seguyová. Vozovka v čase nehody bola údajne vlhká.

Podľa francúzskych webov ide o jednu z najtragickejších dopravných nehôd v dejinách krajiny.

Francúzsky prezident François Hollande z Grécka, kde je na oficiálnej návšteve, uistil, že vládne úrady sú „plne mobilizované“, aby poskytli pomoc po „ohromnej ​​tragédii“. Na miesto nehody sa vypravil francúzsky premiér Manuel Valls a ďalší politici.

Počet mŕtvych na francúzskych cestách sa výrazne znížil od začiatku 70. rokoch 20. storočia, keď ročne zomieralo viac ako 16-tisíc ľudí. V posledných rokoch je bilancia menej ako 4-tisíc mŕtvych ročne, poznamenala agentúra Reuters.

Nehody autobusov v Európe v posledných rokoch s veľkým počtom obetí (zoradené podľa počtu obetí):
Počet obetí Dátum Nehoda
69 4. marca 2001 Autokar s 59 cestujúcimi a tri automobily s desiatimi osobami sa zrútili do rieky Douro v severnom Portugalsku z 50-metrovej výšky, keď jeden mostný pilier nevydržal nápor vody a strhol so sebou aj časť mosta. Nehodu nikto neprežil.
45 12. októbra 2010 Pri zrážke lokomotívy s linkovým autobusom pri meste Marganec na juhovýchode Ukrajiny prišlo o život 45 ľudí.
42 23. októbra 2015 Najmenej 42 ľudí zahynulo na juhozápade Francúzska pri zrážke autobusu s nákladným autom. Po čelnom strete blízko Bordeaux začali obe vozidlá horieť.
42 13. mája 2000 Autobus s moslimskými pútnikmi prerazil zvodidlá a spadol do rieky Bosna pri meste Kakanj asi 50 kilometrov severozápadne od Sarajeva.
39 28. júla 2013 Po nehode autobusu na diaľnici medzi talianskymi mestami Neapol a Bari zomrelo 39 ľudí. Autobus viezol turistov z výletu a na nadjazde pri meste Avellino prerazil vo vysokej rýchlosti zvodidlá a zrútil sa zo strmého svahu.
33 8. mája 2003 Nehoda pri maďarskom letovisku Siófok pri Balatone, pri ktorej sa zrazil osobný vlak s nemeckým autobusom, si vyžiadala životy 33 nemeckých turistov.
32 14. apríla 2007 Pri zrážke školského autobusu s kamiónom v blízkosti tureckého mesta Aksaray zahynulo 32 osôb, prevažne detí.
31 18. augusta 2002 Najmenej 31 obetí si vyžiadala havária autobusu na juhu Turecka neďaleko mesta Tarsus.
28 13. marca 2012 Belgický autobus s deťmi narazil v tuneli diaľnice A9 pri meste Sierre (Siders) do bočnej steny; zomrelo 28 ľudí, z toho 22 detí, a ďalších 24 osôb bolo zranených.
28 17. mája 2003 Nehoda dvojposchodového nemeckého autobusu so 74 cestujúcimi a dvoma vodičmi pri francúzskom meste Lyon. Autobus zišiel zo svahu na diaľnici A6 na predmestí Lyonu a prevrátil sa na strechu.
28 6. júla 2000 Pri nehode autobusu pri španielskom mesta Golmayo, na ceste zo Zaragozy ku španielsko-portugalským hraniciam zahynulo 28 ľudí. Autobus narazil do kamióna.
27 7. júna 2003 Miestny linkový autobus kvôli mikrospánku vodiča narazil do steny tunela pri východotureckom meste Erzincan.
Zdroj: ČTK