Upozornil na to líder OĽaNO Igor Matovič s tým, že ho kúpil o dve tretiny lacnejšie, ako je trhová hodnota domu. Šéf Obyčajných pripomenul, že 12. júla 2017 manželka T. Druckera Lucia kúpila na Floride polovicu vily.

Drucker sa obhajoval kamarátom a investíciami

„Drucker k tomu povedal, že to kúpil lacnejšie, lebo bude musieť do domu investovať, keďže je v horšom stave. Dom je v meste Saratosa na západnom brehu Floridy. Je to trojvila, Drucker má strednú časť,“ povedal I. Matovič a ukázal fotky z luxusného exteriéru a interiéru.

Tvrdí, že v USA si potrpia na to, aby si strážili rôzne prevody a platby za nehnuteľnosti. „Majú špičkové registre, a tak sa viete dopracovať k celej histórii tohto domu. Dočítate sa, že aktuálnymi vlastníkmi sú Lucia Druckerová a Jozef Michálek a vidíme, za čo sa táto vila ako celok v minulosti predávala: 290-tisíc dolárov, 335-tisíc dolárov a 250-tisíc dolárov.“

L. Druckerovej bola polovička predaná za 60,5-tisíc dolárov, podľa I. Matoviča to nie je ani štvrtina ceny. T. Drucker to v minulosti vysvetľoval tým, že majiteľ druhej polovice je kamarát a zároveň sa zaviazal investovať.

„Čo s tým má ale pôvodný majiteľ? Čo on má z následnej rekonštrukcie? Nemá s tým absolútne nič, je to absurdné,“ komentoval I. Matovič. Zároveň poukázal na to, že v rovnakom roku sa susediace vily s rovnakou rozlohou predávali za 430-tisíc, 365-tisíc resp. 385-tisíc dolárov.

120-tisícový rozdiel

Medzi cenou, ktorú L. Druckerová zaplatila a cenou, ktorá je v okolí bežná, má byť rozdiel 120-tisíc dolárov. „On tvrdí, že to preto, lebo bude investovať. Ale aký dôvod je dať mu dar 120-tisíc dolárov a nemať z toho nič?“ pýta sa líder OĽaNO.

Pôvodnými majiteľmi celej vily na Floride boli Jozef Mihalik a Jozef Michálek. Svoju časť predal Druckerovi J. Mihalik. Obaja sú spolumajiteľmi spoločnosti Panoráma Šport Hotel, ktorá vlastní hotely Holliday Inn v Bratislave, Trnave a Žiline.

Podľa I. Matoviča dostali od rezortu hospodárstva pod vedením Smeru-SD dokopy 400-tisíc eur cez eurofondy na hotely v Žiline a v Trnave. „Účelom bolo zvýšenie konkurencieschopnosti, hotelom sa pritom darí. Eurofondy do takýchto hotelov v žiadnom prípade nepatria,“ dodal a pýtal sa, či „zľava na Druckerovu vilu“ s touto eurofondovou pomocou nesúvisí.

Drucker podáva trestné oznámenie

Po slovách I. Matoviča sa minister vnútra rozhodol podať trestné oznámenie. Pre RTVS to potvrdil tlačový odbor ministerstva.

„Minister Tomáš Drucker absolútne odmieta hrubo osočujúce klamstvá a vykonštruované fabulácie o prepojeniach každého s každým, ktoré už tri dni produkuje Igor Matovič. Minister T. Drucker od počiatku s médiami o kúpe polovičnej časti kondomínia v meste Sarasota na Floride korektne a otvorene komunikoval. Zverejnil detaily a podrobnosti s tým súvisiace, píše sa v stanovisku.

„T. Drucker si uvedomuje, že ako verejne činná osoba musí znášať útoky politických oponentov v rámci politického súboja. Na druhej strane je T. Drucker aj otcom a manželom a preto tento súboj musí mať svoje hranice. Tie I. Matovič svojimi klamstvami a hrubým osočovaním prekročil, T. Drucker preto podáva trestné oznámenie za ohováranie a krivé obvinenie.“