Igor Matovič najprv rozprával o firme Rempo, ktorá podľa neho ministrom za Smer dodávala „čokoľvek, čo potrebovali“. Menoval napríklad Roberta Kaliňáka či Martina Glváča.

V čase, keď bol Tomáš Drucker generálnym riaditeľom Slovenskej pošty, mal so spoločnosťou Rempo podpísať viacero zmlúv. Podľa I. Matoviča pre nich robil „nadprácu“ tým, že ich nezverejňoval. Slovenská pošta mala informovať len o tom, že zmluvy s firmou Rempo podpísala, ich obsah ale nebol známy.

Keď sa T. Drucker stal ministrom zdravotníctva, mala jeho manželka od ľudí stojacich za spoločnosťou Rempo získať výhodne pozemky v Špačinciach, a to výrazne pod cenu – za 120-tisíc eur. Šéf OĽaNO sa odvolával na rozhovory s jej susedmi, ktorí vraj pozemky kúpili násobne drahšie. Ich celková hodnota mala byť až 1,5 milióna eur.

„Rozdiel medzi tými sumami? 1,38 milióna. A ja sa teraz pána ministra pýtam: Je toto úplatok za to, že bol tak veľmi štedrý a za to, že zatajoval zmluvy s firmou Rempo, ktorej majitelia sú tí, ktorí predali Druckerovcom pozemky?“ pýtal sa I. Matovič.

Za problematický považuje I. Matovič aj spôsob, ako sa k pozemkom dostali ľudia stojaci za spoločnosťou Rempo. Pochádzali z reštitučného konania, ktoré schválila vtedajšia šéfka Slovenského pozemkového fondu Gabriela Matečná (dnes ministerka pôdohospodárstva nominovaná za SNS).

Právo na „lukratívne pozemky“ s rozlohou asi 50-tisíc kilometov štvorcových najprv dlhé roky patrilo „jednej pani“, od ktorej ho odkúpili Dušan Dvorecký a Klára Dvorecká. Krátko na to potom bola reštitúcia schválena. Klára Dvorecká je pritom podpísaná pod viacerými zmluvami firmy Rempo a Slovenskej pošty z čias, keď jej šéfoval T. Drucker.

Líder OĽaNO zdôraznil, že mnohé informácie a prepojenia súvisiace s prípadom ešte nezverejnil, aby bol pre verejnosť zrozumiteľnejší. T. Druckera vyzval, aby podozrenia vysvetlil, inak na neho podá trestné oznámenie.

Aktualizované o 20:30: Tomáš Drucker odmieta vykonštruované obvinenia lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča. Podnikanie jeho manželky je postavené rýdzo na trhových princípoch a v žiadnom prípade sa nijako nedá spájať s jeho pôsobením v akejkoľvek verejnej funkcii.

Tlačový odbor ministerstva vnútra tvrdí, že T. Drucker je kedykoľvek pripravený na porovnanie dodávok spoločnosti Rempo do Slovenskej pošty počas jeho pôsobenia ako predsedu predstavenstva s plnením pred jeho nástupom čo do rozsahu a vysúťažených cien.

Podnikanie jeho manželky v území Špačince malo za cieľ rezidenčnú výstavbu na komerčné účely. Pozemky v Špačinciach nadobudla spoločnosť Logaro koncom roka 2016 za 8,94 eura za meter štvorcový bez DPH. V priebehu roka 2017 sa na týchto pozemkoch v celom území realizovali developerské práce - všetky stavebné povolenia na siete a rozostavanie častí sietí – dažďová, splašková kanalizácia, teleso cesty a príjazd, voda vrátane prekládky, prekládka vysokého napätia, plyn, ďalej všetky projektové dokumentácie na rodinné domy a tiež pripravené bankové financovanie.

V procese týchto developerských prác o toto územie prejavila záujem iná developerska spoločnosť za kúpnu cenu 37 eur za meter štvorcový bez DPH. Celé územie vrátane pozemkov vlastnených spoločnosťou Logaro bolo predané na konci roka 2017. „Čo sa týka pozemkov v extraviláne mesta Trnava, tak v tomto prípade ide o ornú pôdu, ktorá je v súčasnosti poľnohospodársky užívaná, na ktorej územný plán neumožňuje žiadnu výstavbu. Tieto boli nadobudnuté za 0,85 eura za meter štvorcový, čo je pre danú lokalitu a daný stav plochy cena trhovo obvyklá,“ píše sa v stanovisku.