„Nastal čas pre referendum za predčasné voľby. Ľudia potrebujú mať možnosť vyjadriť sa. Chceme presvedčiť všetky demokratické strany, že toto je veľmi vážna chvíľa. Nemôžeme vzdať boj za spravodlivosť. Jediné riešenie sú predčasné voľby,“ vyhlásil I. Matovič.

Opäť kritizoval nomináciu Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) na post ministra vnútra, kde má nahradiť Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Rozdiel medzi nimi vidí I. Matovič len v tom, že T. Drucker je krajší.

Upozornil, že R. Kaliňák aj T. Drucker sú osobní priatelia Jozefa Brhela, ktorý je podľa Matovičových slov jeden z kľúčových akcionárov Smeru-SD. Zopakoval, že T. Drucker obhajoval R. Kaliňáka pri jeho kauzách.

I. Matovič tak spochybňuje Druckerovu morálku aj to, že T. Drucker zabezpečí nezávislé vyšetrenie dvojnásobnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a káuz, o ktorých J. Kuciak písal.

OĽaNO verí, že prezident Andrej Kiska zostane stáť na strane ľudí a „nedovolí, aby sme si zalepili oči krásou“. „Ide nám o spravodlivosť, nie o krásu,“ doplnil I. Matovič, podľa ktorého by bol dobrým ministrom vnútra prokurátor Vasiľ Špirko.