Guvernér ruského mesta Pskov na hraniciach s Lotyšskom a Estónskom, ktoré sú členmi NATO, Michail Vedernikov tvrdí, že drony patriace NATO prekročili hranicu tohto regiónu ešte pred začiatkom februárovej invázie na Ukrajinu z dielne ruského prezidenta Vladimira Putina. Informuje o tom portál Newsweek.

„Nikde sme o tom veľmi nehovorili, no evidujeme pokusy o nezákonné prekročenie hraníc vojenskými dronmi a inými lietadlami. Táto ‚mierová účasť‘ dosiahla vrchol ešte pred začiatkom špeciálnej vojenskej operácie a situácia sa očividne zhoršila,“ povedal v sobotu Vedernikov, pričom poukázal na skutočnosť, že jeho mesto susedí s tromi krajinami, z toho dve sú členmi NATO.

Podrobnosti ohľadom preletu dronov Aliancie za ruské hranice však guvernér neposkytol a neprezradil ani, ako na tieto pokusy reagoval Kremeľ.

Podobné vyhlásenia o tom, že NATO vykonáva operácie v blízkosti tohto regiónu, padli ešte pred začiatkom ruskej invázie. O výskyte dronov a prieskumných lietadiel v tejto oblasti opakovane informovala aj Moskva.

Ďalšie dôležité správy

PK 36 Washington - Americký prezident Joe Biden rozpráva o nariadení na ochranu prístupu k umelému ukončeniu tehotenstva počas tlačovej konferencie v Bielom dome vo Washingtone 8. júla 2022. Biden v piatok podpísal nariadenie na ochranu prístupu k umelému ukončeniu tehotenstva. Ide o súčasť reakcie jeho administratívy na rozhodnutie Najvyššieho súdu USA, ktorý zrušil ústavné právo na interrupciu. FOTO TASR/AP

President Joe Biden speaks about abortion access during an event in the Roosevelt Room
Neprehliadnite

Víťazstvá Ukrajiny sa pre Spojené štáty môžu stať nepríjemným problémom, píše Bloomberg