Ide o „krátke" autobusy do 12,2 metra. Premávať by mohli v priebehu budúceho roka. TASR o tom informoval hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec.

Nové nízkopodlažné klimatizované vozidlá nahradia 12- až 14-ročné autobusy. Rámcovú zmluvu na dieselové vozidlá podpísal DPB na základe výsledku verejného obstarávania s úspešným uchádzačom, spoločnosťou SOR Libchavy. Celkový objem zmluvy na 80 autobusov predstavuje 19 080.000 eur.

„Autobusy v bratislavských farbách budú vybavené modernými koženkovými sedadlami, kvalitnými nerezovými držadlami a madlami, WiFi internetovým pripojením, USB nabíjačkami, systémom automatického počítania cestujúcich (APC) a fotobunkou nad každými dverami," priblížil hovorca.

Chlebovec ozrejmil, že nové vozidlá dodajú na základe jednej alebo viacerých objednávok podľa potrieb DPB. Dodacia lehota je stanovená do 12 mesiacov.

Po troch rokoch od uzatvorenia a dva mesiace trvajucej rekonstrukcii uviedlo mesto Bratislava a Dopravny podnik opat do prevadzky obratisko elektriciek na bratislavskej Hlavnej zeleznicnej stanici pre linky cislo 1 a 2.
Neprehliadnite

Súčasný stav vodičov môže pri rozsiahlejšom výpadku ohroziť výpravu spojov, tvrdí DPB