Spartak je klub, ktorý pri súčasných príjmoch a výdavkoch nedokáže bez peňazí Vladimíra Poóra existovať. Podobne závislé na svojom majiteľovi sú napríklad aj bratislavský Slovan či Železiarne Podbrezová.

„Za posledných viac ako dvadsať rokov som do trnavského futbalu investoval viac ako 70 miliónov eur. Táto suma je čistou stratou, už po odrátaní skromných výnosov,“ napísal TRENDU V. Poór.

Vychádza to v prepočte na 3,5 milióna eur ročne, čo je väčšina rozpočtu Spartaka. V sume sú však zrejme zarátané aj napríklad investície do štadióna, ktoré išli nad rámec rozpočtu. Tých Poórových 70 miliónov sa nedá overiť, nie sú na to potrebné dáta. Spartak ani jeho majitelia a sponzori takmer nikdy o finančnej podpore nehovorili. Ale o ich dôležitosti nemá zmysel pochybovať, keďže partnermi Spartaka boli viaceré Poórove firmy.

Dostal Poór pri Spartaku skrat alebo rozum? Z každého niečo

Futbalisti Spartaka Trnava Zdroj: TASR

Viaceré z nich nemali z tejto spolupráce žiadny benefit. Slovenská opravovňa vagónov, český výrobca vlakov a električiek, IT ani recyklačná firma nepotrebujú oslovovať masy ľudí na štadiónoch. Sponzoring im nezvyšuje príjmy tak ako stávkovým kanceláriám či predajcom športového oblečenia.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa