Vyrábajú konšpiračné teórie, ktorým nemôže veriť nikto, kto má čo i len priemerné IQ. Už nemajú nič iné v rukách, len strašenie dlažobnými kockami. Boja sa.

Čo bolo na začiatku

Pozrime sa však na to, kedy toto začalo. Pamätáte sa na meno smeráckeho poslanca Bohumila Hanzela? Bol to zakladateľ Smeru. Otvorene hovoril o tom, ako mal Smer získať peniaze na volebnú kampaň. Tvrdil, že videl zmluvu medzi predsedom strany Robertom Ficom a piatimi podnikateľmi, ktorí mali za peniaze získať po voľbách miesta na lukratívnych štátnych postoch.

Po tom, ako prehovoril o podozrivých finančných operáciách vo svojej strane a jej napojení na silných podnikateľov, sa mu niekto začal vyhrážať.

„Bohuš, aspoň drž hubu, všetci tvoji známi vieme, že keby si nebol v Smere, dnes máš veľké guľové. Tak sa nenadrapuj, lebo dopadneš ako tvoj kamarát eisenboňák. Ten sa už vezie dolu vodou.“ Nebola to jediná vyhrážka.

Po tom, čo 25. mája 2010 podal na generálnej prokuratúre trestné oznámenie, povedal, že sa bojí o svoj život a aj o svoju rodinu. Napriek tomu, že sa cítil v ohrození, nepožiadal políciu o ochranu. A viete prečo? Sám povedal, že nedôveruje ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

„Nepožiadam, a to z jasného dôvodu. O R. Kaliňákovi si nemyslím nič dobré, pretože viem, z akého prostredia pochádza. Keď ho vidím na billboardoch s heslom ‚Chránime vlasť‘, je mi z toho zle,“ vyjadril sa vtedy B. Hanzel.

Potom odišiel zo Slovenska. Na švédskej ambasáde by však mala byť obálka s informáciami o pozadí financovania Smeru. Prečo naša polícia a prokuratúra nepracovala s týmito informáciami?

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa