Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Donbas na východe Ukrajiny je ruskými jednotkami úplne zničený. Súčasne Rusko obvinil z nezmyselného bombardovania, keďže v tejto oblasti zintenzívňuje svoju ofenzívu.

Vojaci pracujú na oslobodzovaní Charkova

Zelenskyj podľa agentúry Reuters vo štvrtok večer vo videoposolstve informoval, že ukrajinskí vojaci stále pracujú na oslobodzovaní Charkovskej oblasti, zatiaľ čo sa Rusko snaží zvyšovať svoj tlak v Donbase.

,,Je to tam peklo - a to nie je prehnané," povedal Zelenskyj. Dodal, že pri "brutálnom a absolútne nezmyselnom ostreľovaní" mesta Severodoneck vo štvrtok zahynulo 12 ľudí a desiatky ďalších sú zranené.

Zabiť čo najviac Ukrajincov a zničiť čo najviac domov

Informoval tiež: ,,(Neustále) dochádza k úderom na Odeskú oblasť, na mestá v strednej Ukrajine. Donbas je úplne zničený".

,,Ide o úmyselný a zločinný pokus zabiť čo najviac Ukrajincov, zničiť čo najviac domov, sociálnych zariadení a podnikov," uviedol Zelenskyj podľa agentúry Reuters.

Ďalšie dôležité správy

Americký prezident Joe Biden hovorí o vojne na Ukrajine v Bielom dome vo Washingtone vo štvrtok 28. apríla 2022. Biden vo štvrtok oznámil, že požiadal Kongres o ďalších 33 miliárd dolárov na pomoc Ukrajine. Šéf Bieleho domu povedal, že to
Neprehliadnite

Delostrelectvo, radary a ďalšie vybavenie. Biely dom avizuje nový balík pomoci pre Ukrajinu