V dome lídra OĽaNO Igora Matoviča v piatok nahlásili bombu, prípadom sa zaoberá polícia. Potvrdil to Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. Upozornil na to týždenník Plus 7 dní.

„Túto informáciu môžeme potvrdiť. Prípadom sa zaoberá polícia, ktorá podnikla potrebné kroky. Vyhrážanie sa útokom na rodinu a obydlie kohokoľvek považujeme za mimoriadne odporné a zbabelé konanie,“ uviedol Dojčan.

Poslanci takzvanej Občiansko-demokratickej platformy, ktorí odišli z klubu OĽaNO, odsúdili prejavy zastrašovania verejných funkcionárov. Výbušninu okrem Matoviča nahlásili totiž aj v mieste bydliska špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

„Platforma odsudzuje extrémistické a kriminálne násilie voči každému občanovi. Osobitne, ak sa deje voči predstaviteľom verejnej moci a ich rodinám,“ konštatuje v stanovisku. Príslušné orgány štátu zároveň žiada, aby včas odhalili a potrestali páchateľov.

Ďalšie dôležité správy

V Trnavskom kraji niekto na tiesňovú linku 112 nahlásil viacero bômb. Týka sa to nemocnice v Trnave, Galante a polikliniky v Seredi a Trnave. Rovnako aj trnavskej železničnej stanice. Na snímke policajná páska pred Fakultnou nemocnicou v Trnave v stredu 25. januára 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj
Neprehliadnite

V Trnavskom kraji evakuovali viaceré nemocnice, bombové hrozby sa nepotvrdili