V úvode dňa sa obžalovaní najskôr vyjadrovali k posudku českého znalca Milana Nouzovského, ktorý vypovedal v pondelok. Snažil sa spochybniť závery znalkyne obžaloby Eriky Strakovej, ktorá jednoznačne potvrdila, že sporné zmenky boli podpísané po roku 2013 a nie o 13 rokov skôr, ako to tvrdia Rusko s Kočnerom.

Znalkyňa tiež vypovedala, že sa ju v prospech obžalovaných snažila ovplyvňovať jej kolegyňa Mária Zelenková, známa z Kočnerovej komunikácie v mobile. 

Marián Kočner sa zasa obsiahlo venoval hodnoteniu svedeckých výpovedí bývalého spolumajiteľa Markízy Dušana Kováčika a exriaditeľa Václava Miku, na ktorých sa osobne nezúčastnil. Protistrana napokon aj namietala, že sa M. Kočner často opakuje, komentuje každú vetu z výpovedí a hovorí o veciach, ktoré s prípadom zmeniek ani nesúvisia. 

Dôkazy zahnali Ruska do kúta. Začína konšpirovať a vymýšľa si historky

Sprava obžalovaný podnikateľ Marian Kočner a jeho advokát Michal Mandzák počas pojednávania v kauze falšovania televíznych zmeniek 11. februára 2020 v Pezinku Zdroj: TASR

Podpis zmenil vraj naschvál

P. Rusko využil priestor aj na vysvetlenie svojej motivácie, prečo menil svoj podpis na zmenkách. Podľa jeho verzie mal strach zo svojej ochranky – ľudí z ukrajinskej mafie. Ak by vraj zistili, že sa zaviazal zaplatiť M. Kočnerovi a jeho kumpánom stámilióny korún, chceli by z toho podiel.

V tom prípade by im tvrdil, že sú tie podpisy falošné. „Viete, čo by povedali? Nám dáš 250 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa