Prednedávnom si pani Remišová urobila tlačovku, na ktorej ukázala novinárom videá z povinnej publicity na podporu projektov informatizácie. A ,,na tlačovke klamala, až sa jej z úst prášilo", uvádza asistent poslanca R. Rašiho. V. Remišová klamala hneď vo viacerých veciach.

Klamstvo prvé: ,,Videá musia mať 100-tisíc videní, inak nám ich Európska komisia nepreplatí. Pravdu netreba hľadať komplikovaným spôsobom, je zverejnená v Centrálnom registri zmlúv." Zmluva je verejne dostupná na https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=4352427&l=sk. Zmluva totiž jasne hovorí iba o dvoch merateľných kritériách projektu a to počet spotov a počet mediálnych výstupov. O 100-tisíc videniach na sociálnych sieťach ani slovo. Pani Remišová si to vymyslela. A všetci jej to zhltli aj s navijakom. 

Klamstvo druhé: ,,Pani Remišová tvrdí, že nie je pravda, že ona tie videá platila. Opäť klamala. Ak by si ktokoľvek pozrel zmluvu, podľa nej mala pani Remišová a jej ľudia možnosť spoty neprevziať vo verziách, ako boli dodané alebo ich dať prepracovať. Prebrala ich 24. apríla 2020 a faktúru za ne zaplatila 11. mája", uviedol asistent poslanca Rašiho. Dôkaz je tu (posledný riadok na prvej strane). https://www.mirri.gov.sk/wp-content/uploads/2020/07/Uhraden%C3%A9-fakt%C3%BAry-za-obdobie-01.06.-30.06.2020.pdf

Klamstvo tretie: ,,Pani Remišová a jej ľudia dali pred tlačovkou videá zostrihať. Pani Remišová to v relácií na Telo odmietla, ale samozrejme, že mám aj dôkaz. V prípade, že médiá budú mať aj o tento dôkaz záujem, nemám problém ho novinárom ukázať", uzatvára Rašiho psolanecký asistent a na záver má aj prosbu. ,, Chcem poprosiť, ktorí chodia na tlačové konferencie najneschopnejšej ministerky v histórií všetkých slovenských vlád. Prosím, overujte si každé jej slovo, overujte si každú jej tlačovú správu, lebo pod rúškom pani transparentnej sa klamstvo stalo jej pracovnou metódou." 

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí) počas tlačovej konferencie v Bratislave 18. augusta 2020. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Remišová odvolanie Ľ. Vážneho schvaľuje, Raši naopak ministerku kritizuje