Kongresové centrum v zábavnom parku Disneyland pri Paríži sa od soboty zmení na veľké vakcinačné stredisko. K využitiu tohto priestoru dochádza v čase, keď sa Francúzsko usiluje o zrýchlenie očkovania proti koronavírusu. Disneyland Paris, ktorý sa nachádza východne od hlavného mesta, je zatvorený od 30. októbra, keď bolo v dôsledku nárastu infekcií nariadené zatvorenie všetkých prevádzok, čo nemajú zásadný význam pre fungovanie krajiny. Bez práce sa tak ocitlo 17-tisíc zamestnancov tohto zábavného parku.

Disneyland mal pôvodne otvoriť svoje brány pre návštevníkov 2. apríla, ale opätovne sa zhoršujúca pandemická situácia vo Francúzsku tento krok oddialila, informovala v stredu tlačová agentúra AFP. Vakcinačnú stanicu v kongresovom centre neďaleko hotelového komplexu budú spoločne prevádzkovať miestne úrady a regionálna zdravotná služba ARS. Stredisko bude otvorené iba počas víkendov, zatiaľ čo iné vakcinačné centrá vo Francúzsku sú často v nedeľu zatvorené.

EBE 31 Londýn - Britský minister zdravotníctva Matt Hancock reční počas  tlačovej videokonferencie o očkovacom programe proti ochoreniu COVID-19 v sídle vlády na Downing Street 10 v Londýne 26. februára 2021. FOTO TASR/AP
Britain's Health Secretary Matt Hancock speaks during a virtual press conference on the COVID-19 vaccination programme, inside 10 Downing Street in London, Friday, Feb. 26, 2021. (AP Photo/Matt Dunham, Pool)
Neprehliadnite

Británia plánuje preočkovanie obyvateľstva na posilnenie účinnosti vakcín

Zámerom tohto rozhodnutia je podať protikoronavírusovú vakcínu najmenej 1 000 ľuďom denne. Francúzske úrady chcú, aby do polovice mája malo aspoň jednu dávku 20 miliónov obyvateľov. Francúzsko dosiaľ zaočkovalo najmenej jednou dávkou vakcíny takmer 12,8 milióna osôb, čo predstavuje 19 percent tamojšej populácie, uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Globálna skupina Disney z dôvodu následkov koronavírusovej pandémie oznámila prepustenie 32-tisíc zamestnancov svojich zábavných parkov do konca prvého kvartálu, väčšinou v USA. Disneyland Park v Kalifornii však po viac než ročnom uzatvorení opäť privíta návštevníkov 30. apríla.