Americký diskontný reťazec Target informoval, že počas kľúčovej vianočnej sezóny prijme takmer 100-tisíc dočasných zamestnancov. A ponúkne zľavy už v októbri, aby prilákal zákazníkov, ktorých trápi vysoká inflácia. Ekonómovia predpovedajú, že napäté spotrebiteľské výdavky a pretrvávajúce obavy o americkú ekonomiku zasiahnu kľúčovú nákupnú sezónu a rast vianočných tržieb bude približne polovičný ako v minulom roku.

Prieskum vydavateľa platobných kariet Mastercard ukázal, že maloobchodné tržby v USA by mohli v období od novembra do 24. decembra vzrásť o 3,7 percenta v porovnaní s nárastom o 7,6 percenta v roku 2022. Minulý týždeň poradenská firma Challenger, Grey & Christmas uviedla, že vzhľadom na nižšie výdavky spotrebiteľov a zvýšené náklady a pracovnú silu maloobchodníci v USA prijmú v tomto roku najmenej sezónnych pracovníkov od roku 2008.

V roku 2022 internetový obchod Amazon oznámil plány najať 150-tisíc sezónnych zamestnancov pred Vianocami, zatiaľ čo maloobchodný reťazec Walmart uviedol, že prijme 40-tisíc ľudí na dočasný aj plný úväzok.

Target v snahe prilákať kupujúcich začne ponúkať položky pod 25 dolárov v kategóriách od oblečenia cez domáce po základné potreby už od októbra v rámci programu zľava dňa. Spotrebitelia budú v dôsledku napätejších rozpočtov selektívnejšie nakupovať a zamerajú sa na hodnotu, domnieva sa Steve Sadove, hlavný odborník Mastercard.

Ďalšie dôležité správy

KK27 Salem - Na snímke obchod diskotného reťazca Target v americkom Saleme 27. februára 2023. Americký diskontný reťazec Target zaznamenal vo 4. štvrťroku finančného roka 2022/2023 pokles zisku o 43 %. A varoval pred ďalšími slabými výsledkami, keďže spotrebitelia sú v dôsledku vysokej inflácie opatrní pri utrácaní a jeho náklady stúpajú. FOTO TASR/AP
A shopper wheels his shopping cart through the parking lot after making a purchase at the Target store, Monday, Feb. 27, 2023, in Salem, N.H. Targ
Neprehliadnite

Target v druhom štvrťroku vykázal nárast zisku, aj keď jeho tržby klesli