Preto svojim bankárom poslala upomienku, že vykonávanie činnosti spoločnosti na súkromných zariadeniach predstavuje porušenie amerického zákona. Banka vyzvala bankárov, ktorí používajú Whatsapp na obchodné účely, aby nevymazali žiadne príslušné správy, inak by tým banku zatiahli do trestnej veci, píše ZeroHedge.

Nejde o prvú upomienku

Podľa Bloombergu Deutsche Bank takisto „zlepší kontrolu“ v oblasti komunikácie zamestnancov v dôsledku obáv z toho, že americké orgány plánujú „záťah“. Banka sa nachádza v procese navrhovania lepších postupov, pokiaľ ide o uchovávanie Whatsapp správ odoslaných z firemných mobilov. Oznámenie zaslané zamestnancom banky, ktoré im pripomenulo prísnu politiku banky v oblasti komunikácie súvisiacej s prácou, je len posledným zo série upomienok. Výkonný riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing to uviedol koncom januára.

Treba poznamenať, že oznámenie poslal útvar banky pre boj proti praniu špinavých peňazí v rámci „pravidelných upomienok“ adresovaných zamestnancom. Tento problém bežne majú svetové megabanky, ktoré mali problém vytvoriť flexibilný a ľahko použiteľný priestor pre komunikáciu medzi svojimi zamestnancami z celého sveta.

Problémy s aplikáciou mala už v minulosti

Najmä Deutsche Bank má s Whatsapp zlú skúsenosť a jedného času dokonca zakázala používanie tejto aplikácie na firemných mobiloch. Neskôr sa však rozhodla k nej vrátiť, no aplikácia musela obsahovať niekoľko dôležitých doplnkov, aby banka zaistila „súlad“.

Deutsche Bank sa už dlho snaží nájsť rovnováhu medzi modernými aplikáciami na posielanie správ a bankovými pravidlami, ktoré vyžadujú, aby veritelia uchovávali komunikáciu medzi zamestnancami na účely kontroly regulácie.

Ďalšie dôležité správy

Balíky na vozíku v logistickom centre spoločnosti Amazon v nemeckom Mönchengladbachu
Neprehliadnite

Pokuty za porušenie GDPR vlani v EÚ presiahli miliardu dolárov