Alphabet, materská spoločnosť internetového gigantu Google, a Deutsche Bank (DB) uzavreli dohodu o dlhodobom partnerstve, v rámci ktorého bude americká technologická spoločnosť poskytovať služby cloud computingu najväčšiemu nemeckému veriteľovi.

„Partnerstvo so službou Google Cloud bude dôležitou hybnou silou našej strategickej transformácie," uviedol v utorok v spoločnom vyhlásení generálny riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing. „Je to rovnako príbeh o príjmoch, ako aj o nákladoch," dodal.

Platnosť zmluvy by mala byť najmenej 10 rokov a Deutsche Bank očakáva, že dosiahne kumulatívnu návratnosť investícií vo výške 1 miliardy eur podľa zdrojov oboznámených s touto záležitosťou, ktoré nechceli byť menované, lebo informácie sú súkromné.

P7D: ESET
Neprehliadnite

IT sektor má za sebou skvelý rok a ani budúcnosť nevyzerá najhoršie

Sewing predstavil pred rokom stratégiu DB zameranú na rázne zníženie nákladov vrátane výdavkov na informačné technológie. Najal pritom Bernda Leukerta, bývalého šéfa nemeckého softvérového gigantu SAP, aby pomohol banke urýchliť digitalizáciu jej operácií.

Spoločnosti odmietli komentovať, koľko Deutsche Bank zaplatí za služby Google, a banka neuviedla ani to, aké úspory nákladov očakáva vďaka dohode.

Európske banky v uplynulých rokoch vynaložili miliardy eur na modernizáciu svojich IT a často sa rozhodli ukladať viac svojich údajov do cloudu. To pritiahlo veľkých amerických poskytovateľov cloudových služieb vrátane Google, Microsoftu a Amazonu.

WA 24 archív Paríž - Na archívnej snímke z 18. novembra 2019 je logo amerického internetového  gigantu Googlu v Paríži. Francúzsky protimonopolný úrad uložil Google pokutu vo výške 150 miliónov eur za
Neprehliadnite

Spoločnosť Google oznámila spoluprácu s médiami pri zverejňovaní ich obsahu

Dohoda s DB je výhrou pre Google, ktorý sa snaží ukázať, že jeho cloudové služby môžu slúžiť finančnému sektoru. Šéf cloudovej divízie Google Thomas Kurian však urobil z finančného odvetvia jeden zo svojich kľúčových cieľov od nástupu do funkcie koncom roka 2018.