Ministerstvo obrany pod vedením nominanta SNS Petra Gajdoša začalo dva týždne pred voľbami vyberať dodávateľa servisu integrovaného bezpečnostného systému, odborných kontrol a previerok systému. Výsledkom má byť rámcová zmluva za takmer 10 miliónov eur a na štyri roky.

Dnes je takmer isté, že ju súčasné vedenie ministerstva obrany podpísať nestihne. Krátko po tom, čo na tender upozornil TREND, sa oň začal začal zaujímať Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). „Úrad v danej veci začal výkon kontroly a zároveň vydal predbežné opatrenie, ktorým do ukončenia kontroly verejný obstarávateľ nemôže vykonávať žiadne úkony okrem zrušenia danej súťaže,“ potvrdila hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková.

Ide o bežnú kontrolu, tvrdí ministerstvo

Ministerstvo obrany reaguje, že ide o bežnú kontrolu v zmysle zákona o verejnom obstarávaní. Deklaruje, že úradu poskytne plnú súčinnosť. Už predtým sa rezort ohradil voči medializovanými informáciám a označil ich za politizáciu súťaže. Tvrdí, že v tomto prípade ide iba o zabezpečenie potrebných služieb pre rezort obrany.

Úradu sa však nemusí pozdávať, že ministerstvo

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa