V skutočnosti však známky nevyzretého správania vykazuje práve I. Matovič. Ak si rýchlo nenájde dobrého mediálneho poradcu, môže jeho politická hviezda rýchlo zhasnúť.

Od volieb sa na verejnosť ešte nedostal žiadny prieskum politických preferencií. V čase koronavírusu na to skrátka nie sú voľné zdroje a možno nikto na tie čísla zatiaľ nie je zvedavý. Koalícia je zavalená bojom s pandémiou (a prvými vnútornými konfliktmi) a Smer len ticho sedí a výborne sa baví. Po stredajšom kolapse na cestách by prieskum politických preferencií pritom určite ukázal inú realitu ako bol volebný výsledok.

Policajné kontroly, ktoré zastavovali každé auto pri prechode cez hranice okresov a nedokázali vytvoriť ani voľné pruhy pre zásobovanie, zdvihli tlak väčšine obyvateľov. Generálnu zodpovednosť za stav krajiny nesie vždy najsilnejšia vládna strana a OĽaNO v stredu zrejme prišlo o niekoľko percent svojich voličov.

Hľadanie vinníka

Ľudia na Slovensku sú disciplinovaní a len zriedkavo rebelujú. Rúška nosili poctivo ešte predtým, ako to bolo oficiálne povinné a aj zákaz zbytočného vychádzania väčšinovo celkom dodržiavajú.

Pokiaľ sa verejnosti dá vysvetliť, že prijaté opatrenia majú svoj zmysel, pochopí to. Ale stredajšie kilometrové kolóny na hraniciach okresov žiadny zmysel nedávali. Korunu nezvládnutej situácii však nasadil až I. Matovič, keď sa

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa