Delta variant nového koronavírusu mal v mesiaci august takmer výhradné zastúpenie v populácii. Laboratóriá ho sekvenovaním potvrdili v takmer 99 percentách pozitívnych vzoriek. Informoval o tom hlavný hygienik SR Ján Mikas.

V auguste bolo úspešne sekvenovaných celkovo 1 085 pozitívnych vzoriek. „Delta variant laboratóriá identifikovali v 1 073 vzorkách. Alfa variant potvrdili v 11 vzorkách. Jedna vzorka obsahovala iný variant," spresnil Mikas.

Od stredy 3. 2. do nedele 7. 2. potrebujú obyvatelia viacerých okresov na vstup do zariadení, vrátane škôl a školských zariadení, negatívny PCR alebo antigénový test vykonaný najneskôr od 27. januára 2021. Výnimku z testu majú deti do desať rokov alebo ľudia nad 65 rokov. Platia aj ďalšie výnimky. Na snímke muž počas antigénového testovania na odberovom mieste na košickom magistráte 3. februára 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Laboratóriá v nedeľu odhalili 114 prípadov nákazy novým koronavírusom, pribudli aj 4 obete

Na sekvenovaní vzoriek sa podieľajú laboratóriá Úradu verejného zdravotníctva SR, Vedeckého parku Univerzity Komenského v Bratislave a Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied.