Danko to vysvetlil s tým, že zmena by sa mala dotknúť už nadchádzajúcich parlamentných volieb. „Chceme, aby bolo zverejňované aj to, kto je zadávateľ, tak aby sa dalo aj v účtovníctve dohľadať v budúcnosti, kto platí prieskum. Veľa agentúr si ‚cucá‘ prieskumy z prsta. Ak je niečo označované ako verejný prieskum, musí byť garantovaná metodika, zber dát a ľudia musia mať istotu, že ten prieskum sa konal,“ priblížil A. Danko.

Zdôraznil, že koalícia sa už o tom rozprávala. Podľa svojich slov si je istý, že návrh prejde ešte v tomto roku. Na otázku, ako chce ovplyvniť zverejňovanie prieskumov zahraničnými médiami a na sociálnych sieťach odpovedal, že to návrh nerieši.

„Hovoríme o vnútroštátnych pravidlách,“ zdôraznil s tým, že treba krok za krokom eliminovať podvody a manipuláciu verejnosti. Poučiť sa podľa jeho slov treba z predchádzajúcich volieb. Lehotu 30 dní nepovažuje za príliš dlhú a nevníma to ako cenzúru.

„To nie je cenzúra, to je spravodlivosť, objektívne informácie,“ podotkol A. Danko a poukázal na niektoré novovzniknuté politické strany, ktoré podľa neho platia oligarchovia.

A. Danko tiež povedal, že aktuálne rokujú aj so Štatistickým úradom (ŠÚ) SR o tom, ako sa dá ustrážiť metodika a analýza prieskumov. „Tu ide aj o transparentnosť volieb,“ tvrdí.