Babišova reštaurácia vo Francúzsku skončila. Mala problémy s peniazmi

Reštaurácia Paloma zo zvereneckého fondu českého premiéra Andreja Babiša definitívne zatvára. Začiatkom roka prišla o jednu zo svojich michellinských hviezd, ktoré oceňujú úroveň podniku. Luxusný podnik sprevádzali vážne finančné problémy, informuje český portál Seznam.

Tesla začne vyrábať v Číne autá

Americká spoločnosť, ktorú vedie Elon Musk, môže začať vyrábať svoje elektromobily v Číne. Zelenú firme dalo čínske ministerstvo priemyslu, ktoré poskytlo spoločnosti certifikát. Výrobná hala za dve miliardy dolárov sa nachádza v Šanghaji a bude jej prvou na výrobu áut v zahraničí.

Prelom v dohode o brexite

Britský premiér Boris Johnson a šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker na Twitteri oznámili dosiahnutie novej dohody o odchode Británie z európskeho spoločenstva. B. Johnson podľa britských vládnych zdrojov požiada lídrov EÚ na summite v Bruseli, aby odmietli ďalší odklad brexitu a postavili tak britský parlament pred hotovú vec.

Dankov minimálny dôchodok prešiel

Spôsob výpočtu minimálneho dôchodku na Slovensku sa zmení. 82 poslancov schválilo novelu zákona o sociálnom poistení z dielne poslancov koaličnej SNS. Cieľom novely má byť rýchlejší rast tejto dôchodkovej dávky. Základná suma minimálneho dôchodku sa po novom naviaže na určené percento sumy priemernej mzdy vyplývajúcej z hospodárstva. Zvýšenie minimálneho dôchodku by malo stáť podľa A. Danka 148 miliónov eur.

Odídenci z SaS vstupujú do Demokratickej strany

Odídenci z opozičnej SaS vstupujú do neparlamentnej Demokratickej strany. Volebným lídrom bude Jana Kiššová, ktorá bola donedávna podpredsedníčkou SaS. Do strany vstupujú predstavitelia okrem J. Kiššovej poslanci Natália Blahová, Ľubomír Galko, Jozef Rajtár, Renáta Kaščáková či Jakub Nedoba.

Rusko s Kočnerom dostali na súde tvrdú ranu od Kováčika

Ďalší diel pojednávania v kauze miliónových zmeniek, ktorými chcel Marian Kočner od televízie Markíza získať 69 miliónov eur, priniesol tri úplne odlišné svedecké výpovede. Exmanželka Pavla Ruska, Viera, tvrdila, že o zmenkách vedela, Jozef Dučák st. sa hral na komika a Ján Kováčik poprel, že by niekedy o nejakých zmenkách počul.