Podľa prezidentky je čas na to, aby koaliční politici zmenili svoj prístup a ukázali, že sú schopní komunikovať. „Viacerí z nás si uvedomujú napätie v spoločnosti. Pokiaľ ide o emócie hnevu, tam sme nad priemerom v Európskej únii. Myslím si, že je čas na zmenu prístupu. Potrebujeme vidieť politikov koalície, ktorí budú spolupracovať. Potrebujeme jednotný plán, ktorý bude podporený odborníkmi," povedala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. 

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas príhovoru v rámci 16. schôdze NR SR 23. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Sulíkov plán je cestou do pekla, tvrdí premiér Matovič

Prezidentka sa stretla s premiérom Igorom Matovičom a apelovala na neho, aby postoj v koalícii zmenili. „Slovensko potrebuje pokojný, vecný a pragmatický prístup. O to som požiadala predsedu vlády," povedala.

Čaputová sa vyjadrila aj k ďalšiemu kolu celoplošného testovania, ktoré avizoval premiér. Včera pred rokovaním ústredného krízového štábu povedal, že testovanie nebude dobrovoľné vzhľadom na nízku účasť počas minulého víkendového testovania. „Ak sa vláda rozhode ísť ďalším kolom testovania, musím to rešpektovať, ale bola by som rada, ak by to bolo dobrovoľné," vyjadrila sa prezidentka.