Podľa premiéra Eduarda Hegera a ministra financií je ponuka pre SaS „férovou“. Podpredseda strany Dobrá voľba a Umiernení Alojz Hlina naopak hovorí o pasci. Dodáva, že by sa strane SaS čudoval, ak by s návrhom súhlasila. Igor Matovič totiž svoju demisiu podmienil stiahnutím návrhu na vyslovenie nedôvery vláde a podporou návrhu štátneho rozpočtu v predloženej podobe.

Z rozpočtu by sa zaplatila Matovičova kampaň

„Voľby budú skôr či neskôr a Matovičova politická akciovka cez ne prejde. Predseda predstavenstva, majiteľ a šéf dozornej rady, no proste All in one Matovič ale vie, že bude v opozícií,“ tvrdí v úvode A. Hlina.

Vzápätí komentuje, že na to, aby minister financií prežil politickú porážku, musí pristúpiť k predpríprave. Podľa jeho slov je Matovičova ponuka, ktorá je podmienená podporou rozpočtu, pascou.

„Je to ako keby Vám niekto doniesol krabicu na zákusky, s milým úsmevom Vám ju podal a povedal dobrú chuť. Keď krabicu otvoríte bude tam jedovatá zmija,“ prirovnáva A. Hlina.

Podľa neho by sa prijatím ponuky, a zároveň aj rozpočtu v predloženej podobe, zo štátnych peňazí zaplatili miliardy eur na Matovičovu kampaň v opozícii.

...so zdurenou žilou na krku

Podpredseda strany Dobrá voľba a Umiernení tvrdí, že po voľbách bude musieť vláda zastaviť rozvrat verejných financií. To však podľa jeho slov bude bolieť.

„Opozičný poslanec Matovič bude vykrikovať, so zdurenou žilou na krku, ako za neho bolo na všetko, zvyšovali sa platy, podporovali rodiny, dotovala sa elektrika,“ predpovedá A. Hlina.

Takisto nadväzuje, že pri krátkej pamäti a nenáročnosti slovenského voliča, bude takýto postup funkčný.

„Rovnako by Matovič zarezal SaS aj v tom, že bude mať dôkaz: vidíte, SaS nejde o ekonomiku, bol to len čisto osobný zápas. Podporili rozpočet, ktorý som predložil, už im nevadia tie výdaje, stačilo im len, že som odstúpil,“ uzatvára Alojz Hlina.

Ďalšie dôležité správy

Tlačová konferencia predstaviteľov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) v Bratislave 15. decembra 2022. Na snímke Igor Matovič. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Igor Matovič s demisiou mešká tri mesiace. Mal to urobiť už v lete, tvrdí exposlanec za SaS