Sudca Okresného súdu (OS) Bratislava III Juraj Kapinaj odsúdil svedka v policajných kauzách Csabu Dömötöra na podmienečný trest odňatia slobody vo výške 32 mesiacov. Podmienečný trest je podľa schválenej dohody vo výmere piatich rokov. Sudca schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave s obvineným.

Dömötöra zároveň sudca prepustil z väzby na slobodu. Ani on, ani jeho obhajca, ani prokurátorka KP sa po zasadnutí k schválenej dohode nevyjadrili.

Csaba Dömötör sa teda vzdal práva na riadny proces a dobrovoľne sa priznal, že spáchal uvedené zločiny. Podľa prokuratúry sa dopustil činu, keď ho na krivú výpoveď nahovoril obvinený svedok podnikateľ Peter Petrov s tým, že Csaba D. získa nenáležitú výhodu. Krivej výpovede sa mal dopustiť v roku 2020 v priestoroch Prezídia Policajného zboru SR pred vyšetrovateľom.

Na ďalšom stretnutí sa zúčastnil aj ďalší obvinený svedok - takáčovec Matej Zeman, bývalý šéf Kriminálneho spravodajstva Finančnej správy (FS) Ľudovít Makó a nebohý bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) František Böhm.

csaba domotor
Neprehliadnite

Csaba Dömötör zrejme prokurátorovi Remetovi priznal vinu a uzavrel s ním dohodu. Tú posúdi súd

Sudca Kapinaj rozhodoval v stredu najskôr na neverejnom zasadnutí. Potom však procesné strany súhlasili so skrátením lehoty na verejné zasadnutie.

Súd pristúpil k rozhodovaniu na verejnom zasadnutí o návrhu na dohodu o vine a treste. Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave podal na tento súd návrh na schválenie dohody o vine a treste na Csabu D. pre zločin krivej výpovede a krivej prísahy koncom júla.

OS Bratislava III vzal Csabu Dömötöra obvineného z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 23. júla do väzby. Je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Po takáčovcovi Matejovi Z. a podnikateľovi Petrovi P. vyhlásili pátranie.