Obyvatelia Londýna tohto roku investovali do nehnuteľností mimo mesto najviac v dejinách, a to 54 miliárd libier (takmer 64 miliárd eur), napísala agentúra Bloomberg.

Muž kráča prázdnou ulicou v londýnskej finančnej štvrti City v pondelok 13. decembra 2021. Britská vláda pre nárast prípadov koronavírusového variantu omikron sprísnila  niektoré pandemické opatrenia a od pondelka 13. decembra opätovne nariadila prácu z domu
Neprehliadnite

Omikron mení Londýn na mesto duchov, gastro má problémy a maloobchod bije na poplach

Najdrahšie mestá 

Exodus Londýnčanov sčasti zapríčinila pandémia koronavírusu, počas ktorej si ľudia chceli vytvoriť čo najväčší životný priestor mimo Londýna, ktorý patrí k najdrahším mestám na svete, napísala agentúra Bloomberg.

Neprehliadnite

Starosta Londýna vyhlásil v dôsledku šírenia omikronu stav mimoriadnej udalosti

Tento rok z hľadiska kúpy nehnuteľností mimo britskej metropoly prevýšil aj doteraz rekordný rok 2007, keď Londýnčania minuli za nehnuteľnosti v neďalekých mestečkách a obciach 36 miliárd libier (približne 42,6 miliardy eur), i keď celkový počet transakcií bol nižší.

Za menej peňazí väčší dom

Vzhľadom na skutočnosť, že pandémia koronavírusu si v mnohých prípadoch vynútila prácu z domu, veľký počet obyvateľov Londýna sa presťahoval na vidiek, kde si za menej peňazí možno kúpiť väčšie domy a záhrady.

Až tri štvrtiny tých, ktorí opustili britskú metropolu, sa však presťahovali do jej najbližšieho okolia, uvádza sa v štúdii, ktorú vypracovala realitná kancelária Hamptons s tým, že kombinácia odlivu obyvateľov Londýna a menší počet prisťahovalcov po odchode Británie z EÚ by po desaťročiach mohla spomaliť populačný rast mesta na Temži.  

Pre tri štvrtiny Anglicka schválili najprísnejšie pandemické opatrenia. Dôvodom je šírenie nového, rýchlo sa šíriaceho variantu koronavírusu, ktorý už zasiahol väčšinu krajiny.
Neprehliadnite

V Londýne rastie počet práceneschopných zdravotníkov. Kvôli omikronu hrozí kolaps nemocníc

Viac o téme: Covid-19