„Doteraz sme dostali celkovo približne 70 000 žiadostí o odklad platieb privátnych zákazníkov Deutsche Bank a Postbank," uviedol zastupujúci predseda správnej rady Deutsche Bank Karl von Rohr v rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Zeitung. Ide o jednociferný percentuálny podiel z celého úverového portfólia banky. Počet nových žiadostí o odklad splátok sa však aktuálne zvyšuje podstatne pomalšie než na jar.

„Drvivú časť dňa trávite v práci. Ak máte počítač priamo pred sebou, je to v poriadku. Často však býva monitor natočený doprava alebo doľava. Deje sa tak každý deň, mnoho rokov. Na strane, na ktorú rotujete, sa svaly chrbta stiahnu,“ vysvetľuje podiatrička Denisa Mertl, aké potrebné sú v práci prestávky, počas ktorých sa postavíte a natiahnete. „Strečing zamerajte viac na tú stranu, na ktorú ste častejšie vykrútení.“ Alebo si prekladáte jednu nohu cez druhú? Aj to je spôsob, akým si preťažujete
Neprehliadnite

Práca z domu zachraňuje trh s počítačmi. Vrátil sa takmer do normálu

Rohr v súčasnosti nepovažuje za potrebné rozšírenie úsporného programu ani zatvorenie ďalších pobočiek. „Trváme na plánovanom cieli v oblasti nákladov, budeme sa však snažiť, aby sme naše ciele dosiahli ešte rýchlejšie."

Rohr takisto odmietol nový pokus o fúziu s Commerzbank. „Vlani sme sa rozhodli vzdať sa zlúčenia s Commerzbank a namiesto toho presadzovať samostatnú stratégiu."