Nemecký finančný ústav Commerzbank sa dohodol s odbormi, že v rokoch 2021 až 2024 zruší v rámci reštrukturalizácie 2 300 pracovných miest. Vo štvrtom štvrťroku kvôli tomu podľa médií zaúčtuje mimoriadne náklady 610 miliónov eur. Commerzbank už skôr uviedla, že pre vyššie rezervy na stratových úveroch v dôsledku pandémie a tiež kvôli vyšším reštrukturalizačným nákladom zrejme vykáže za tento rok stratu. Ďalšie mimoriadne náklady tak zrejme stiahnuť banku ešte hlbšie do straty.

Frankfurt nad Mohanom - vľavo budova Európskej centrálnej banky (ECB) v nemeckom Frankfurte nad Mohanom.
Neprehliadnite

Bankám vo Frankfurte hrozí strata tisícov miest pre pandémiu

Banka tiež plánuje v prvom štvrťroku budúceho roka oznámiť novú stratégiu, ktorej súčasťou bude ďalšie znižovanie nákladov. Nedávno uviedla, že plánuje trvale zatvoriť niektoré pobočky.
Agentúra Bloomberg už skôr napísala, že nový riaditeľ Manfred Knof, ktorý sa ujme funkcie od januára, a predseda dozornej rady Hans-Jörg Vetter pracujú na ambicióznejším pláne znižovania nákladov. Ten by mal nahradiť minuloročný plán a počíta okrem iného aj so zrušením 10-tisíc pracovných miest.

V treťom štvrťroku už Commerzbank kvôli reštrukturalizácii zaúčtovala mimoriadne náklady 200 miliónov eur. Za deväť mesiacov roka sa potom prepadla do straty 162 miliónov eur po zisku 681 miliónov eur v rovnakom období vlani.