Predstavte si hotelovú izbu s posteľou, do ktorej sa takmer nedá vliezť. Nezatvárajú sa tam ani dvere od záchoda a zhasnutie svetla trvá celé veky. Britský umelec Christopher Samuel vytvoril práve takúto hotelovú izbu pre nedávno otvorený dizajnový hotel Art B&B. Cieľom bolo, aby pobyt v ňom bol čo najmenej pohodlný.

V posteli sa dá spať len v skrčenej polohe a okrem úplnej straty súkromia na záchode sa musia hostia postaviť, aby dočiahli na toaletný papier. „Viac než jednu noc v ňom pravdepodobne nikto nebude chcieť stráviť,“ tvrdí majiteľ hotela s tým, že koncept spolu s extravagantnou výzdobou a umeleckými inštaláciami zákazníkov zrejme rýchlo omrzí.

Umelec zážitkovou formou upozorňuje na prekážky, s ktorými sa denne stretávajú ľudia na vozíku. Sám je hendikepovaný. Návštevníkom hotela chce takto sprostredkovať pocit bezmocnosti kvôli najrôznejším bariéram pri každodenných činnostiach, ktoré vozičkári dobre poznajú. Viac si môžete prečítať na portáli BBC.

Triumf mesta

Edward Glaeser je profesor a americký ekonóm, ktorý sa narodil a vyrastal na Manhattane. Vášeň pre urbanizmus zdedil zrejme po svojom otcovi, ktorý bol architektom. Okrem iného sa zameriava na empirické štúdium ekonómie

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa