Za útokom na vojenskú základňu na Ruskom okupovanom Kryme stoja ukrajinské špeciálne jednotky, uvádza Sky News.

Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že po niekoľkých výbuchoch vypukol požiar v dočasnom muničnom sklade v oblasti Džankoj na severe Krymu približne o 4.15 h SELČ.

Na záberoch je vidieť oheň a dym, ktoré v utorok v skorých ranných hodinách šľahali k oblohe nad skladom zbraní pri obci Maiske.

Sky News vychádza z toho, že za zásahy sú zodpovedné ukrajinské špeciálne jednotky, ktoré operujú na Ruskom anektovanom území.

Stalo sa tak po tom, ako Rusko obvinilo ukrajinských „sabotérov" z uskutočnenia útoku.

„Myslím, že je jasné, že na Kryme pôsobí najmenej jedna, ak nie dve, skupiny ukrajinských špeciálnych síl, ktoré spolu s ukrajinskými podporovateľmi narúšajú ruské operácie," skonštatoval spravodajca Sky News v Odese Alistair Bunkall.

Ruské štátne médiá informovali, že v dôsledku výbuchov na severe polostrova boli zranení dvaja ľudia.

Približne 3 000 ľudí žijúcich v okolí bolo evakuovaných zo svojich domovov, dodal Sergej Aksjonov, šéf proruskej správy Krymu.

Ďalšie dôležité správy

WA 37 Majske - Dym stúpa po výbuchu dočasného muničného skladu ruskej armády v blízkosti obce Majske v okrese Džankoj na Krymskom polostrove anektovanom Moskvou v utorok 16. augusta 2022. K podobnej sérii výbuchov ako v utorok ráno došlo na Kryme aj 9. augusta, a to na leteckej základni Saki pri obci Novofedorivka. Podľa ruských tlačových agentúr odvolávajúcich sa na miestne úrady bolo z oblasti z preventívnych dôvodov evakuovaných asi 2000 ľudí. FOTO TASR/AP 


Smoke rises over the site of expl
Neprehliadnite

Severom Krymu otriasli výbuchy. Svedkovia hlásia explózie aj z letiska pri Simferopole