Čo má Pavol Rusko spoločné s Gorilou? Okrem toho, že ho vyšetruje tím policajtov, ktorý rieši aj kauzu údajného spisu SIS, bol v prípade už raz sám obvinený. Taktiež bol v období, ktoré Gorila opisuje, krátko súčasťou druhej Dzurindovej vlády ako minister hospodárstva.

Jeho nástupca v ministerskej funkcii, bývalý kamarát a spolustraník, s ktorým sa nerozišiel v dobrom – Jirko Malchárek – je hlavným hrdinom spisu. Podľa záznamov zverejnených na internete sa mal práve on v byte na Vazovovej ulici v Bratislave, ktorý odpočúvala SIS, stretávať s finančníkom z Penty Jaroslavom Haščákom.

Šéf tímu Gorila obvinil Ruska

P. Rusko je v súčasnosti obvinený, že si v 90-tych rokoch objednal vraždu bývalej spoločníčky Sylvie Volzovej u mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka. So S. Volzovou vlastnili televíziu Markíza. O objednávke vypovedal M. Černák, ktorý je v base už niekoľko rokov a od spolupráce s políciou si sľubuje, že si nebude musieť odsedieť doživotie. Tvrdí, že S. Volzovú mali uniesť, donútiť ju k prepísaniu svojho podielu a potom zlikvidovať. P. Rusko mal dokonca podľa mafiánovej verzie zložiť zálohu. Potvrdzujú to aj ďalší mafiáni s výnimkou Róberta Lališa, zvaného Kýbel.

Ruskov prípad má na starosti vyšetrovateľ Lukáš Kyselica. Rovnaký policajt šéfuje od 1. decembra minulého roka tímu Gorila. Spis k plánovanej vražde mu mohol prischnúť náhodou, v rámci bežne rozdelenej práce. Alebo aj preto, aby popri overovaní Černákovho svedectva mohol od exministra získať informácie, ktoré využije pri vyšetrovaní Gorily.

Rusko bol pri PPC, spomína sa v Gorile

O čom by P. Rusko mohol vedieť? Údajný spis SIS hovorí, že P. Rusko mal 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa