Pred dvoma týždňami tvrdil J. Čižnár, že pozastaviť výkon funkcie D. Trnkovi v súčasnosti nie je možné, pretože dosiaľ nebolo vznesené obvinenie pre konkrétny trestný čin. Nie je možný ani disciplinárny návrh, lebo uplynula premlčacia lehota od skutku nahrávky s podnikateľom Marianom Kočnerom. 

Nové rozhodnutie generálneho prokurátora prišlo deň po tom, čo Investigatívne centrum Jána Kuciaka zverejnilo video, na ktorom má podľa jeho informácií Marian Kočner, obžalovaný z Kuciakovej vraždy, inštalovať kameru v Trnkovej kancelárii. 

Viac ako minútové video zobrazuje dvoch mužov, ako inštalujú kameru v miestnosti s gaučom. Po pokyne prvého muža, aby si druhý sadol, sa na zábere objaví muž podobný Dobroslavovi Trnkovi.

D. Trnka bol námestníkom Generálneho prokurátora od roku 1999. Generálnym prokurátorom bol od roku 2004.

Aktualizované o 13:31: 

„Disciplinárnej komisii Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky bol dnes t.j. 31. 10. 2019 podaný disciplinárny návrh za dva skutky na prokurátora GP SR JUDr. D. T., čím sa začalo voči nemu disciplinárne konanie. Následne ešte dnešného dňa (31. 10. 2019) bolo vydané rozhodnutie generálneho prokurátora SR Jaromíra Čižnára o dočasnom pozastavení výkonu funkcie prokurátorovi D. T.," uvádza sa v stanovisku prokuratúry.

Prokuratúra zároveň odmieta, že by vo veci nekonala, vzhľadom na to, že počas uplynulých dní skúmala relevantné dôvody, pre ktoré bolo možné podať návrh na začatie disciplinárneho konania. To robila najmä „analýzou vystúpení prokurátora D. T. po tom, ako vyšli najavo skutočnosti prezentované v médiách.“

Nahrávku, na ktorej sa má obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka Marian K. hádať s Dobroslavom Trnkom o údajnom vydieraní Jaroslava Haščáka, má polícia k dispozícii od októbra minulého roku.