Zisk americkej banky Citigroup sa na konci minulého roka znížil. Dôvodom boli slabšie výsledky obchodovania a nárast nákladov.

Čistý zisk padol

Čistý zisk vo 4. kvartáli medziročne padol o 26 percent na 3,17 miliardy dolárov alebo 1,46 dolárov na akciu zo 4,31 miliardy dolárov alebo 1,92 dolárov na akciu v rovnakom období rok predtým. Upravený zisk predstavoval 4,24 miliardy dolárov alebo 1,99 dolárov na akciu, pričom analytici očakávali 1,37 dolárov na akciu.

Výnosy medziročne stúpli o 1,1 percenta na 17,02 miliardy dolárov zo 16,83 miliardy dolárov. Analytici počítali s tržbami na úrovni 16,77 miliardy dolárov.

Ročný zisk zvýšili

Za očakávaniami zaostali predovšetkým výsledky v segmente obchodovanie s dlhopismi, devízami a komoditami. Prekvapivo sa tiež znížili výnosy z obchodovania z akciami. Negatívny vplyv na výsledky malo tiež zvýšenie nákladov.

Za celý rok 2021 však Citigroup aj napriek slabšiemu poslednému kvartálu zvýšila zisk o 99 percent na takmer 22 miliárd dolárov. Hlavným dôvodom bol zníženie rezerv na krytie zlých úverov, ktoré si banka odložila po vypuknutí pandémie. Výnosy v minulom roku vzrástli o 5 percent na 71,9 miliardy dolárov.

Bank of America
Neprehliadnite

Americké banky profitovali zo zotavovania ekonomiky, zisky prekonali očakávania