Čistý zisk Lenovo Group v prvom kvartáli prebiehajúceho fiškálneho roka (do konca marca 2021) vyskočil o 31 percent a prekonal očakávania trhu. Takisto spotrebitelia, ktorí boli zavretí doma, viac míňali na počítače a ďalšie smart zariadenia.

Čistý zisk najväčšieho svetového výrobcu počítačov počas troch mesiacov od apríla do júna dosiahol 213 miliónov dolárov, čo bol takmer dvojnásobok v porovnaní s prognózami analytikov. Tržby sa zvýšili o 7 percent na 13,3 miliardy dolárov.

„Drvivú časť dňa trávite v práci. Ak máte počítač priamo pred sebou, je to v poriadku. Často však býva monitor natočený doprava alebo doľava. Deje sa tak každý deň, mnoho rokov. Na strane, na ktorú rotujete, sa svaly chrbta stiahnu,“ vysvetľuje podiatrička Denisa Mertl, aké potrebné sú v práci prestávky, počas ktorých sa postavíte a natiahnete. „Strečing zamerajte viac na tú stranu, na ktorú ste častejšie vykrútení.“ Alebo si prekladáte jednu nohu cez druhú? Aj to je spôsob, akým si preťažujete
Neprehliadnite

Práca z domu zachraňuje trh s počítačmi. Vrátil sa takmer do normálu

Tržby v Číne stúpli o 17 percent a v regióne Európa, Blízky východ a Afrika o 28 percent. Naopak v Severnej a Južnej Amerike klesli o 9 percent, keď negatívny vplyv na ne malo oslabenie dopytu po smartfónoch v Latinskej Amerike a nedostatok komponentov pre Chromebooky v Severnej Amerike.