Spoločnosť, ktorá sa pripravuje na duálny vstup na burzu v Hongkongu a Šanghaji, by mohla podľa v pondelok stanovených cien akcí získať z duálnej prvotnej ponuky (IPO) 34,5 miliardy amerických dolárov (29,1 miliardy eur). Hodnota IPO by tak prekonala doterajší rekord Saudi Aramco (niečo vyše 29 miliárd amerických dolárov).

Ant Group je fintech divíziou koncernu Alibaba a dominantnou firmou v oblasti mobilných platieb v Číne. Spoločnosť plánuje emitovať 1,67 miliardy nových akcií na burzách Hongkongu rovnako ako v Šanghaji. V Šangahaji bude cena akcie v rámci IPO 68,8 CNY a v Hongkongu 80 HKD. Celkovo by Ant Group mala z predaja akcií zinkasovať takmer 34,5 miliardy amerických dolárov.

WA 20 Peking - Ženy jedia desiatu a prechádzajú okolo predajne s kozmetikou značky Chanel v obchodnom centre v Pekingu v pondelok 19. októbra 2020. Čínska ekonomika zaznamenala v 3. kvartáli výrazné zrýchlenie rastu, napriek tomu zaostala za očakávaniami. Poukázali na to v pondelok zverejnené údaje čínskeho štatistického úradu. Podľa úradu, na ktorého údaje sa odvolala agentúra DPA, čínsky hrubý domáci produkt (HDP) vzrástol v 3. štvrťroku medziročne o 4,9 %. To znamená výrazné zrýchlenie tempa
Neprehliadnite

USA by sa mali prestať miešať do vnútorných záležitostí našej krajiny, tvrdí Čína

Celková hodnota Ant Group na základe valuácie akcie v rámci IPO tak bude predstavovať 313,37 miliardy amerických dolárov, čo je viac, ako majú niektoré veľké americké banky vrátane Goldman Sachs a Wells Fargo. Očakáva sa, že v Hongkongu sa obchodovanie s akciami firmy spustí 5. novembra.