Čínska reštaurácia sa rozhodla zakázať vstup do podniku jednému zo stálych hostí, ktorý príliš jedol. 

Bufetová reštaurácia, ktorá za jednotnú cenu ponúka možnosť zjesť, čo hrdlo ráči, dala zákaz blogerovi s obrovským apetítom, aby príliš netratila, napísal server Independent. Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa príbeh potrestaného jedáka stal hitom, videlo ho vyše štvrť miliardy ľudí.

Majiteľ na zákazníkovi výrazne prerábal

Majiteľ reštaurácie v meste Čchang-ša tvrdí, že pri každej návšteve blogera, ktorý v podniku natáčal videá, tratil niekoľko stoviek jüanov (zhruba 40 eur).

Opísal, ako muž, ktorého médiá identifikovali iba priezviskom Kchang, dokázal pri jedinej návšteve zjesť napríklad 1,5 kilogramu bravčových nožičiek alebo 3,5 kilogramu grilovaných kreviet.

„Aj keď pije iba sójové mlieko, vypije 20 alebo 30 fliaš. Keď jej bravčové nôžky, zje ich celý plech. A krevety, ktoré ľudia obvykle naberajú kliešťami, si on naberá táckou," posťažoval sa majiteľ.

Zákazník vždy všetko dojedol

„A to je zle?" divil sa v reportáži čínskych médií pán Kchang, ktorý tvrdí, že všetko vždy dojedal. Podľa neho ide o diskrimináciu hostí, ktorí dokážu zjesť viac ako ostatní. Niektorí používatelia internetu ho podporili a v komentároch napísali, že majiteľ nemá inzerovať bezodné porcie, keď si to nemôže dovoliť.

odpadky
Neprehliadnite

Slováci neplytvajú jedlom viac ako pred pandémiou, tvrdí Envi-Pak