Čína dnes zmiernila protipandemické pravidlá pri medzinárodných letoch. S odvolaním sa na Čínsky úrad pre civilné letectvo (CAAC) o tom informovala agentúra Bloomberg.

Peking skrátil čas prerušenia letov na týždeň v prípade, ak sa na palube lietadla nachádzajú štyria pozitívne testovaní na koronavírus, respektíve štyri percentá z celkového počtu. Ak lietadlo priletí s ôsmimi percentami nakazených, zastavia sa lety na dva týždne. V oboch prípadoch ide o skrátenie o polovicu.

Zmena má podľa vyhlásenia za cieľ podporiť výmenu personálu medzi Čínou a zahraničím, tiež cestovanie a spoluprácu a zároveň „vedecky a presne" dosiahnuť prevenciu, kontrolu epidémie. Hongkong pozastavil podobný systém zákazu letov minulý mesiac.

Doteraz najväčšou zmenou v prísnej protipandemickej politiky Číny bolo v júni skrátenie karantény o polovicu pre tých, ktorí do krajiny dorazia zo zahraničia. Teraz musia cestujúci v karanténnom zariadení stráviť týždeň a neskôr majú tri dni monitorovať svoj zdravotný stav doma.

Ďalšie dôležité správy

JB 40 Šanghaj - Zamestnanec počas testovania na ochorenie COVID-19 v čínskom Šanghaji 15. apríla 2022. Počet nakazených covidom v čínskom meste Šanghaj aj napriek rozsiahlemu lockdownu stále rastie, uviedli v stredu miestni činitelia s tým, že za utorok bolo hlásených 26.330 novonakazených. TASR túto informáciu prevzala od agentúry DPA. Šanghaj je centrom dosiaľ najväčšieho ohniska nákazy v Číne od začiatku pandémie, ktoré je zodpovedné za drvivú väčšinu z takmer 28.000 nových infekcii odhalenýc
Neprehliadnite

Čínski milionári majú plné zuby lockdownov, zavelili na odchod z krajiny. Balia aj 48 miliárd