Čína zaznamenala vo štvrtok prvý lokálny prenos nákazy koronavírusom od 14. februára. Informoval o tom v piatok denník The Guardian. Podľa čínskeho Národného zdravotného výboru pribudlo v krajine vo štvrtok 11 nových prípadov nákazy koronavírusu SARS-CoV-2, čo je o päť prípadov viac ako predošlý deň.

Podľa úradov bolo desať prípadov zavlečených zo zahraničia. V jednom prípade išlo o lokálnu infekciu, ktorú objavili v provincii Šan-si na severe Číny.

Počet nových asymptomatických prípadov, ktoré sa v Číne neklasifikujú ako potvrdené prípady, klesol zo šiestich zaznamenaných v predošlý deň na päť. Celkový počet potvrdených prípadov ochorenia Covid-19 v pevninskej Číne je 90 083, počet obetí zostal nezmenený (4 636).

WA 22 Peking - Ženy s ochrannými rúškami kráčajú okolo kancelárskeho komplexu v Pekingu v stredu 13. januára 2021.  Čína zaznamenala najvyšší denný nárast počtu infikovaných za viac než päť mesiacov - a to aj napriek lockdownu troch miest, zvyšujúcemu sa počtu testovaných a iným opatreniam zameraným na prevenciu vzniku ďalšej vlny infekcií v krajine, píše britský denník The Guardian.  Národný zdravotný výbor pre zdravie uviedol, že v porovnaní s 55 prípadmi z predchádzajúceho dňa zaznamenali cel
Neprehliadnite

Ľudí vyliečených z Covidu zadržiava Čína týždne v nemocniciach, tvrdí Nemecko

Prvý prípad ochorenia Covid-19 bol hlásený v čínskom meste Wu-chan v decembri 2019. Medzinárodné vyšetrovanie pôvodu ochorenia Covid-19 v tomto meste sa začalo až v januári 2021, viac ako rok po začatí pandémie.

Medzinárodný tím odborníkov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorý v čínskom meste Wu-chan skúmal pôvod koronavírusu SARS-CoV-2, by mal konečnú správu so svojimi zisteniami zverejniť na budúci týždeň.

Hoci sa na misii vo Wu-chane nepodarilo zistiť pôvodný zdroj koronavírusu, experti na tlačovej konferencii pred odchodom z Číny označili za nepravdepodobnú teóriu, že koronavírus unikol z miestneho virologického laboratória.