Šéf firmy Tesla Elon Musk na mikroblogovacej sieti Twitter reagoval na správu amerického ministerstva energetiky, podľa ktorého je najpravdepodobnejšou príčinou vypuknutia pandémie covid-19 únik z laboratória v meste Wu-chan. Od čínskeho denníka The Global Times si za to teraz vyslúžil varovanie, píše portál CNBC.

Reportérka CNBC Eunice Yoonová v utorok ráno na Twitteri informovala, že The Global Times na svojich sociálnych sieťach Muska varovali, že zdieľaním správy amerického ministerstva „rozbíja čínsky hrniec“. Podľa Yoonovej ide o odkaz na čínske príslovie, ktoré je ekvivalentom nášho „nehryz ruku, ktorá ťa kŕmi“.

Denník chcel svojím príspevkom Muskovi zrejme pripomenúť, že Tesla má v čínskom Šanghaji veľmi drahý závod na výrobu elektrických vozidiel. Okrem toho je Čína pre firmu druhým najväčším trhom.

Podľa zistení amerického ministerstva energetiky je najpravdepodobnejšou príčinou vypuknutia pandémie covid-19 únik z laboratória vo Wu-chane. V tajnej spravodajskej správe poskytnutej Bielemu domu a kľúčovým členom Kongresu sa uvádza, že vírus sa pravdepodobne rozšíril v dôsledku nehody v čínskom laboratóriu.

Vládnuca Komunistická strana Číny je na takéto výroky obzvlášť háklivá. Teraz však o to viac, lebo sa po niekoľkomesačných lockdownoch snaží prilákať zahraničné investície. Čína už dlho odmieta akýkoľvek náznak, že vírus covid-19 pochádza z laboratória. Hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Mao Ning v pondelok na pravidelnom tlačovom brífingu v Pekingu povedala, že „sledovanie pôvodu covid-19 je vedecká záležitosť a nemala by sa spolitizovať“.

Ďalšie dôležité správy

WA 23 archív Frankfurt - Na archívnej snímke z 18. januára 2022 žena sedí na lôžku počas izolácie po pozitívnom PCR teste na ochorenie COVID-19 vo Frankfurte. V Nemecku počas vrcholiacej covidovej pandémie v rokoch 2021-22 zomrelo približne o 180.000 ľudí viac, ako za normálnych okolností. Vyplýva to z údajov zverejnených v piatok 20. januára , informuje TASR podľa agentúry DPA. FOTO TASR/DPAILLUSTRATION - 18.01.2022, Hessen, Frankfurt/Main: Eine Frau sitzt während der Isolation nach einem p
Neprehliadnite

Najpravdepodobnejšou príčinou vzniku pandémie covidu je únik z čínskeho laboratória, tvrdia USA