Automobilka Tesla plánuje nechať zamestnancov v továrni v Šanghaji pracovať v systéme uzavretej slučky, aj napriek tomu, že v krajine sa už prísne proticovidové opatrenia uvoľňujú. Zamestnanci majú byť prepravovaní do práce a z práce a pravidelne testovaní na covid-19 až do polovice júna. Pre agentúre Bloomberg to potvrdili ľudia oboznámení s touto záležitosťou.

Tisíce pracovníkov výrobcu elektromobilov spali na podlahe továrne Tesly južne od Šanghaja a robili 12-hodinové zmeny šesť dní v týždni. Cieľom bolo reštartovať výrobu po týždňovej prestávke v dôsledku čínskeho lockdownu. Tesla plánuje v tejto fáze presunúť pracovníkov do ubytovne a držať ich vo forme uzavretej slučky až do 13. júna.

Plánujú druhú smenu

Továreň sa tiež snaží spustiť druhú smenu, tá by mala byť realitou už od budúceho týždňa, aby výroba áut mohla pokračovať v nepretržitej prevádzke, keď bude dodávka autodielov a ďalších komponentov plynulejšia.

Vedúci predstavitelia rokujú so šanghajskými úradmi o ubytovaní pracovníkov. Údajne by mohli zostať v prechodných ubytovniach alebo prázdnych izolačných centrách, ktoré sú určené pre covidové prípady.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa