Po vyše roku čínska centrálna banka opätovne znížila povinné minimálne rezervy pre komerčné banky. Ľudová banka Číny (PBOC) v piatok informovala, že povinné minimálne rezervy pre banky sa s platnosťou od 15. júla znižujú o 0,5 percentuálneho bodu. Najnovšie rozhodnutie PBOC tak bankám uvoľní na poskytovanie úverov zhruba 1 bilión jüanov (130,15 miliardy eur). Centrálna banka tak urobila po 15 mesiacoch, keď naposledy znížila povinné minimálne rezervy pre komerčné banky v apríli minulého roka.

WA 33 archív Hongkong - Na archívnej snímke z 12. mája 2021 reklama na bitcoin, jednu z kryptomien, sa nachádza na električke v Hongkongu. FOTO TASR/AP 

An advertisement of Bitcoin, one of the cryptocurrencies, is displayed on a tram in Hong Kong, Wednesday, May 12, 2021. (AP Photo/Kin Cheung)
Neprehliadnite

Ďalšie čínske provincie zakázali ťažbu kryptomeny bitcoin

Čínske banky objem úverov postupne zvyšujú. Ako informoval server RTTNews, v júni poskytli pôžičky v celkovej hodnote 2,12 bilióna jüanov, zatiaľ čo v máji to bolo za 1,5 bilióna jüanov. Objem poskytnutých úverov za jún prekonal aj očakávania ekonómov, ktorí počítali s ich zvýšením na 1,8 bilióna jüanov.