Čína dodá Maďarsku v marci ďalších 500- tisíc dávok vakcíny proti novému druhu koronavírusu. Oznámil to v piatok šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó po telefonickom rokovaní s čínskym ministrom obchodu Wangom Wen-tchaom. „V Európe bolo Maďarsko druhou a v rámci Európskej únie prvou krajinou, ktorá kúpila vakcínu z Číny," pripomenul na Facebooku Szijjártó.

Prvú zásielku 550- tisíc dávok očkovacej látky od čínskeho výrobcu Sinopharm na zaočkovanie 275- tisíc ľudí prevzalo Maďarsko 16. februára. Čínsku očkovaciu látku podávajú obvodní lekári. V Maďarsku je k dispozícii päť druhov vakcín.

WA 46 Jeruzalem - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prišiel na súd, aby vypovedal v súvislosti s obvineniami z korupcie v Jeruzaleme v pondelok 8. februára 2021. Deje sa tak iba šesť týždňov pred parlamentnými voľbami, v ktorých plánuje znova kandidovať. Obvinenia označuje za
Neprehliadnite

Izrael po kritike pozastavil rozdávanie prebytočných vakcín

Počet nakazených osôb novým druhom koronavírusu stúpol v Maďarsku za posledný deň o 4 668. V súvislosti s ochorením Covid-19 zomrelo za rovnaký čas 123 pacientov. Celkový počet nakazených v rámci koronavírusovej pandémie dosiahol v Maďarsku 419 182, pričom evidujú 14 795 obetí ochorenia. Proti covidu zaočkovali 521 283 osôb, z ktorých 240 622 dostalo už aj druhú dávku.