„Vláda v pondelok rozhodla o znížení cien pohonných hmôt. Od zajtra budú platiť nové ceny,“ informuje chorvátsky portál Dnevnik.

Ceny budú ešte nižšie

Motoristi budú môcť od utorka v Chorvátsku tankovať za menej. Vláda totiž predĺžila zastropovanie cien. Tie budú v najbližších dvoch týždňoch ešte nižšie, ako doposiaľ.

Za liter benzínu motoristi v Chorvátsku zaplatia 12,03 kuny, teda približne 1,60 eura. Nafta bude stáť 12,89 kuny, teda 1,71 eura.

Tankovať sa oplatí mimo diaľnice

Je však nutné pripomenúť, že zníženie cien sa týka iba čerpacích staníc mimo diaľničnej siete. Ak chcú našinci za pohonné hmoty v Chorvátsku zaplatiť menej, musia tankovať mimo diaľnic.

V súvislosti s predĺžením zastropovania cien chorvátsky minister hospodárstva a udržateľného rozvoja Davor Filipović uviedol, že sa vláda pokúsi občanov čo najviac chrániť pred zdražovaním.

„Je pred nami veľa výziev a nikto nevie, čo nás čaká, ale môžeme si byť istí, že vláda urobí všetko pre ochranu občanov," vyjadril sa chorvátsky minister hospodárstva a udržateľného rozvoja Davor Filipović.

Ďalšie dôležité správy

EBE 16 Brusel - Na snímke látkové transparenty s logom NATO vlajú vo vetre pred sídlom aliancie v Bruseli, v stredu 15. júna 2022. Ministri obrany členských krajín NATO, ktorí sa zúčastňujú na dvojdňovom stretnutí, ktoré sa začína v stredu, budú diskutovať o posilnení dodávok zbraní Ukrajine a žiadostiach Švédska a Fínska o vstup do transatlantickej vojenskej aliancie. FOTO TASR/AP


Cloth banners flap in the wind outside NATO headquarters in Brussels, Wednesday, June 15, 2022. NATO defense mini
Neprehliadnite

Chorvátsko ratifikovalo prístupové protokoly Švédska a Fínska k NATO