V Chorvátsku sa prvýkrát v tomto nachádza viac ako 500-tisíc turistov, z toho je približne 430-tisíc zo zahraničia. Uviedol to v sobotu denník Jutarjni list s odvolaním sa na záznamy registračných systémov eVisitor a eCrew.

15 June 2019, Croatia, Dubrovnik: A Croatian flag is flying at a house of the Ulica Puca in the old town within the fortress wall. The approximately two kilometre long wall is between three and six metres wide along its entire length and is one of the city's landmarks. Photo: Soeren Stache/dpa-Zentralbild/ZB (Photo by Soeren Stache/picture alliance via Getty Images)
Neprehliadnite

Chorváti nechcú prísť o turistov. Nárast počtu nakazených ich núti k zľavám za ubytovanie

Väčšina zahraničných hostí, ktorí sú momentálne v Chorvátsku, pochádza podľa chorvátskej turistickej agentúry HTZ z Nemecka, Slovinska, Českej republiky, Poľska, Rakúska, Slovenska a Maďarska. Šéf HTZ Kristjan Staničić očakáva, že turisti zo vzdialených mimoeurópskych krajín, ale aj zo Spojeného kráľovstva, Francúzska alebo Škandinávie, začnú prichádzať v polovici júla, keď sa zvýši počet letov.

V období od 1. do 10. júla prišlo do Chorvátska takmer 600-tisíc ľudí, čo 46 percent počtu v rovnakom období minulého roka. Najviac prenocovaní zaznamenali na Istrii (1,2 milióna), Prímorsko-gorskokotarskej župe (975-tisíc) a Zadarskej župe (819-tisíc prenocovaní). Najviac turistov sa ubytovalo v destináciách Vir, Rovinj, Medulin, Mali Lošinj, Poreč, Umag či Crikvenica.