Vývoj výšky úrokovej sadzby hovorí jasnou rečou. Zatiaľ čo v roku 2012 boli priemerné výšky úrokov pri hypotekárnych úveroch až na úrovni 4,88 %, v roku 2015 to bolo 2,5 % a v súčasnosti sa dostávame už pod úroveň 1 %, čo predstavuje historické minimum. Táto skutočnosť je podmienená vysokým dopytom po nehnuteľnostiach, ktorý stále prevyšuje ponuku nových bytov či domov.

Hypotekárny úver s úrokom už od 0,89 %. Vyberte si z ponuky od ČSOB

Až sedem mesiacov na výber nehnuteľnosti

„Momentálne ponúkame úrokovú sadzbu na úrovni od 0,89 % pri trojročnej fixácii. Ak klient preferuje úrokovú sadzbu na dlhšie obdobie, aj s fixáciou na 10 rokov môže získať istotu výhodnej sadzby na dlhé obdobie,“ vysvetľuje Andrea Lazar, riaditeľka Oddelenia riadenia retailového segmentu ČSOB.

Zo štatistík je zrejmé, že podmienky, čo sa úrokov týka, sú pre kúpu vlastného bývania priam ideálne. Odborníci z ČSOB rovnako zvýrazňujú, že práve jarné obdobie prináša záujemcom o hypotéku ďalšie jedinečné výhody. „Chceme klientom pri výbere novej nehnuteľnosti dopriať komfort a pohodlie. Preto ponúkame možnosť úveru na nešpecifikovanú nehnuteľnosť. V tomto prípade má klient od podpisu úverovej zmluvy ešte 7 mesiacov na výber nového bývania,“ vraví Andrea Lazar z ČSOB.

Rýchle a jednoduché vybavenie hypotéky?
S ČSOB žiadny problém

Táto novinka prinesie klientovi, ktorý sa zaujíma o kúpu nehnuteľnosti, výhodu v podobe dostatku času. A v momente, keď sa rozhodne, bude mať finančné prostriedky už pripravené. Navyše, ČSOB ponúka možnosť vybavenia úveru takmer výhradne online, vďaka čomu klient ušetrí poplatok za spracovanie úveru.

6 krokov k výhodnej online hypotéke od ČSOB

  1. Konzultácia - vyplnenie údajov v prehľadnom formulári
  2. Ponuka úveru - telefonická konzultácia a príprava ponuky úveru na mieru
  3. Podpísanie žiadosti - elektronické podpísanie žiadosti
  4. Schválenie úveru - výsledok schvaľovania je oznámený už v priebehu dňa
  5. Podpísanie zmluvy - v pobočke, ktorú si sami vyberiete
  6. Čerpanie úveru

Výhody aj pri prenose a refinancovaní

Banka pripravila pre záujemcov o kúpu nehnuteľností aj ďalšie benefity. Vítanou pomocou pre klienta je vybavenie katastra či výhody spojené s refinancovaním úveru z inej baky. „Prenosom hypotéky si klient môže znížiť splátky či predĺžiť dobu splatnosti. Navyše, pri refinancovaní dávame odmenu až vo výške troch splátok, spolu v maximálnej výške 1500 €,“ dopĺňa Andrea Lazar.

Výrazným benefitom je tiež možnosť realizácie mimoriadnych splátok hypotéky. Zo zákona môže klient realizovať bez poplatku raz ročne splátku do výšky 20 % zo sumy istiny a zároveň nad rámec zákona raz za 31 dní do 1,5 % zostávajúcej istiny, a to priamo cez aplikáciu ČSOB SmartBanking. „Tento benefit umožní zníženie mesačnej splátky či skrátenie doby splatnosti. Mimoriadne splátky sú samozrejme bez poplatku,“ uzatvára Andrea Lazar z ČSOB.

Viac informácií nájdete na https://www.csob.sk/hypotekarny-uver