Fakulta, ktorá posiela na trh práce najžiadanejších absolventov, je naďalej v bojovom stave. Napätie pretrváva od zvolenia nového dekana Ivana Kotuliaka v lete minulého roka a postupne eskalovalo až do pokusu o prepustenie bývalej dekanky Márie Bielikovej a štrajkovej pohotovosti zamestnancov školy. Voľby do senátu fakulty mali priniesť upokojenie situácie a návrat k bežnej činnosti školy.

Volebná komisia však vyhlásila doplňujúce voľby troch členov senátu za neplatné. Dôvodom bol nesúlad počtu voličov vo volebnom zozname, ktorým bol vydaný hlasovací lístok a počet odovzdaných lístkov. Lístkov bolo o jeden viac ako podpisov na zozname voličov.

„Niekto zrejme odvolil, ale nepodpísal sa, komisia pre istotu skontrolovala počty trikrát,“ hovorí predseda akademického senátu Slovenskej technickej univerzity Marián Peciar.  „Veľký“ senát univerzity organizoval voľby do „malého“ senátu fakulty prostredníctvom svojich členov vo volebnej komisii. Senát fakulty je totiž od minulého roka neuznášaniaschopný.

Volebná komisia nemohla podľa M. Peciara pre procesnú chybu pristúpiť k

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa